Nawrocki chce zwiększyć liczebność polskiej armii. Tylu żołnierzy zapewni bezpieczeństwo

0


2024-12-10 20:04

publikacja
2024-12-10 20:04

Prezes IPN, kandydat na prezydenta, popierany przez PiS Karol Nawrocki podkreślił we wtorek, że w sprawie bezpieczeństwa nie ma miejsca na politykę i kłótnię. Jak mówił, Polacy muszą czuć się bezpieczni, kontrakty muszą zostać zrealizowane, a polska armia musi mieć 300 tys. żołnierzy.

Nawrocki chce zwiększyć liczebność polskiej armii. Tylu żołnierzy zapewni bezpieczeństwo
Nawrocki chce zwiększyć liczebność polskiej armii. Tylu żołnierzy zapewni bezpieczeństwo
fot. Michal Kosc / / FORUM

Podczas wtorkowego spotkania w Siedlcach Nawrocki przekonywał, że będzie potrafił reprezentować Polskę „na wszystkich salonach świata”. „Gwarantuję, że będę gotowy, ale ktoś, kto reprezentuje Polskę na wszystkich salonach świata musi wiedzieć, gdzie i w jakim rytmie bije serce Polski, czego chce od niego Polska powiatowa, regionalna, lokalna i centralna, bo jest tylko jedna Polska” – przekonywał.

Prezes IPN podkreślał, że jest przekonany, iż w Polsce „istnieje margines” na współpracę, mimo różnic światopoglądowych. „Kłóćmy się, bo dyskurs polityczny jest częścią demokracji, ale zostawmy go Sejmowi, zostawmy go parlamentowi” – powiedział Nawrocki, zastrzegając, że są rzeczy, które wymagają jednej linii demokratycznej. Taką rzeczą – jak wskazał – jest „bezpieczeństwo, zakres odpowiedzialności militarnej i wojskowej państwa”.

„Stajemy więc przed koniecznością dokończenia wszystkich inwestycji rozpoczętych przed 15 października 2023 roku. Tu nie ma miejsca na politykę, tu nie ma miejsca na kłótnię. Polacy muszą czuć się bezpieczni, a kontrakty muszą zostać zrealizowane. Bezpieczeństwo gwarantuje nam polski żołnierz. Polska armia musi mieć 300 tys. żołnierzy i do tej liczby powinniśmy dążyć” – mówił Nawrocki.

Prezes IPN odniósł się także do słów premiera Donalda Tuska, który w 2023 roku w Siedlcach – według Nawrockiego – złożył obietnicę przywrócenia odebranych praw emerytalnych funkcjonariuszom służb PRL – co ostatecznie znalazło się w umowie koalicyjnej. Nawrocki zapowiedział, że jako prezydent nigdy nie podpisze takiej ustawy.

Kandydat na prezydenta skomentował także wypowiedź ministra koordynatora służb specjalnych, szefa MSWiA Tomasza Siemoniaka, który powiedział w ub. tygodniu, że „ABW powinna sprawdzić, czy wszystko w sprawdzaniu tej osoby (Nawrockiego – PAP) było właściwe i nie było tutaj takiego powiedzenia jak w innych przypadkach +tego tutaj nie sprawdzajcie, bo jest nasz, bo jest swój+”.

„Jeśli komuś wydaje się, że ja się złamię albo przestraszę tego, że funkcjonariusze operacyjni pracują nad Karolem Nawrockim albo przestraszymy się tego, że nie będzie subwencji, nie będzie finansowania, to ja w to nie uwierzę, bo znam Polaków, znam naszą naturę. Polacy nie pozwolą sobie na zabranie demokracji, wolności, niepodległości” – powiedział Nawrocki. (PAP)

del/ mrr/ mhr/



Source link

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.