Do zdarzenia doszło we wtorek, chwilę przed godziną 7:30. 13-latka przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych na ulicy Trzebnickiej. Zmierzała w stronę Parku Jordanowskiego.
Jak opisują miliccy policjanci, nastolatka na pasach została potrącona przez ciemny samochód osobowy nieznanej marki, który prowadził starszy mężczyzna ubrany w czapkę i kurtkę brązowego koloru. Nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy rannej i odjechał z miejsca zdarzenia.
Milicz. 13-latka potrącona na pasach. Kierowca nie zatrzymał się
Wszystkie osoby, które widziały to nieszczęśliwe zdarzenie, proszone są o kontakt z komendą w Miliczu przy ulicy Tadeusza Kościuszki 4. Mundurowi apelują zwłaszcza do kierowcy, którzy przejeżdżali wspomnianą drogą oraz mężczyzny prowadzącego rower po pobliskim parkingu sklepowym – widać go na nagraniu z monitoringu.
ZOBACZ: Bryła lodu przebiła szybę auta. Pasażerka ciężko ranna, szukają sprawcy
Na wspomnianym wideo uwieczniono, że auto jechało z tak dużą prędkością, iż jego kierowca nie miał większych szans, aby w porę zareagować i zatrzymać się, do czego zobowiązują go przepisy.
„Świadkowie zdarzenia mogą także zatelefonować do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Miliczu telefon 47 87 212 00 lub pod anonimowy policyjny telefon zaufania numer 71/38-42-666 lub pod numer alarmowy 112” – informuje rzecznik KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński.
Fala wypadków z udziałem pieszych. Rząd zamierza pilnie zmienić prawo
Do podobnych wypadków, jak w Miliczu, doszło w piątek w Warszawie (tam zginął 14-latek), jak również w poniedziałek w Grodzisku Mazowieckim, gdzie potrącona została 18-latka. W związku z falą takich dramatów, gdzie kierowcy nie mieli uprawnień do kierowania pojazdami, rządzący chcą zmienić prawo.
ZOBACZ: 14-latek śmiertelnie potrącony. Rząd reaguje, będą pilne zmiany
Minister cyfryzacji, wicepremier Krzysztof Gawkowski ogłosił we wtorek, że do końca stycznia uruchomiony zostanie zautomatyzowany dostęp do bazy CEPiK dla przedsiębiorców – tak, aby mogli oni sprawie ustalić, czy ich pracownik może zasiadać za kierownicą.
Tego samego dnia w „Graffiti” Polsat News wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha przekazał, że przygotowana została reforma prawa karnego, mająca na celu surowe i bezwzględne karanie osób jeżdżących z aktywnym zakazem.