2025-01-10 11:15
publikacja
2025-01-10 11:15
Będzie się działo. Gwiazdy Bankiera wytypowały najlepsze aktywo na styczeń, a Lisa Cook z zarządu Rezerwy Federalnej ostrzega przed bańką na rynkach. Te dwa tematy poleca tym razem redaktor naczelny Bankier.pl Andrzej Stec.
Podcast powstaje we współpracy Bankier.pl ze Związkiem Banków Polskich. W ciągu ok. 15 minut Związek Banków Polskich przedstawi najważniejsze wydarzenia z życia gospodarczego w kraju i na świecie minionego tygodnia, a redaktor naczelny Bankier.pl, Andrzej Stec – dwie, najchętniej czytane publikacje z portalu. W tym tygodniu to:
-
Człowiek z Fedu ostrzega przed bańką na rynkach. Lisa Cook z zarządu Rezerwy Federalnej powiedziała, że aktywa finansowe są przewartościowane i należy się przygotować na ich załamanie. To niecodzienne ostrzeżenie z banku centralnego starszym inwestorom przypomniało o zdarzeniach z końcówki XX wieku.
– Wyceny pewnej liczby aktywów finansowych – włączając w to rynki akcji i obligacje korporacyjne – są wygórowane. Oczekiwana premia za ryzyko w ich przypadku jest bliska dolnym wartościom rozkładu historycznego sugerując, że rynki mogą wyceniać idealny scenariusz i w ten sposób są podatne na znaczne spadki, które mogą nastąpić w wyniku złych wiadomości ekonomicznych lub zmiany nastrojów inwestycyjnych – powiedziała 6 stycznia 2025 roku Lisa Cook z zarządu Rezerwy Federalnej podczas konferencji na University of Michigan Law School w Ann Arbor.
-
Będzie się działo. Gwiazdy Bankiera typują najlepsze aktywo stycznia 2025. Rok 2025 to czas wielkich oczekiwań i potencjalnych zmian na rynkach finansowych. Znani finansiści, których prognozy zebrał Bankier.pl, typują do portfeli zarówno bezpieczne, jak i bardziej ryzykowne aktywa. Oto szczegóły prognoz na styczeń, ale również na cały bieżący rok.Wśród bezpiecznych, tegorocznych przystani eksperci wskazują na złoto i dolara, które według Tomasza Pruska, powinny pozostać atrakcyjne w obliczu rosnącej niepewności geopolitycznej. Komitet Inwestycyjny Bankier.pl również rekomenduje dywersyfikację portfela i uwzględnienie w nim złota, obligacji i dolarów, tworząc klasyczny portfel permanentny.
Podcast trafia za pośrednictwem strony ZBP do ok. 50 lokalnych rozgłośni radiowych. Zamieszczamy go również na stronie Bankier.pl. Miłego słuchania!
oprac. KWS