CD Projekt chce wypłacać 25 proc. zysku netto w ramach dywidendy

0


2025-01-15 17:54

publikacja
2025-01-15 17:54

CD Projekt chce wypłacać 25 proc. zysku netto w ramach dywidendy – podała spółka w komunikacie. Zarząd spółki przyjął polityką dywidendową. Będzie mieć ona zastosowanie do dywidendy za rok obrotowy 2025 oraz za kolejne lata.

CD Projekt chce wypłacać 25 proc. zysku netto w ramach dywidendy
CD Projekt chce wypłacać 25 proc. zysku netto w ramach dywidendy
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

„Intencją zarządu jest rekomendowanie Walnemu Zgromadzeniu wypłat dywidendy w wysokości 25 proc. zysku netto spółki za dany rok obrotowy lub wyższej” – napisano.

Dodano, że każdorazowo przed wydaniem rekomendacji zarząd dokonuje analizy wszelkich aspektów finansowych i niefinansowych, które uzna za istotne w celu podjęcia decyzji co do proponowanej wysokości dywidendy.

„W ramach analizy zarząd może wziąć pod uwagę m.in. sytuację finansową spółki, w tym wynik netto spółki i Grupy Kapitałowej CD Projekt za rok poprzedni, stan rezerw finansowych, spodziewane przyszłe zyski oraz przepływy gotówkowe, wysokość istniejących i przewidywanych należności i zobowiązań, niepokryte straty z lat ubiegłych, plany i potrzeby inwestycyjne, warunki rynkowe, perspektywy rozwoju spółki, realizację strategii, przepisy obowiązującego prawa oraz postanowienia Statutu Spółki, w tym zasady dotyczące ograniczeń w wypłacie dywidendy, jak np. art. 348 § 1 Kodeksu spółek handlowych” – napisano.

W przypadku, gdy po analizie zarząd podejmie decyzję o zarekomendowaniu wypłaty dywidendy w wysokości niższej niż dywidenda docelowa, w tym braku wypłaty dywidendy w danym roku, intencją będzie rekomendowanie walnemu zgromadzeniu przekazania części zysku stanowiącej różnicę pomiędzy dywidendą docelową a dywidendą zarekomendowaną na kapitał zapasowy spółki, a także wypłata kwoty równej różnicy, jako kwoty powiększającej dywidendę wypłacaną przez spółkę w ramach podziału zysku w okresie kolejnych pięciu lat obrotowych (jednorazowo albo w częściach).

Jako przykład podano, że jeżeli walne zgromadzenie podejmie decyzję o wypłacie w ramach dywidendy za dany rok obrotowy kwoty równej dywidendzie docelowej oraz decyzję o jednorazowej wypłacie różnicy, dywidenda w danym roku będzie równa sumie dywidendy docelowej i różnicy.

„Suma skumulowanych, niewypłaconych różnic z kolejnych lat obrotowych poczynając od różnicy za rok obrotowy 2025 (jeżeli taka dodatnia różnica za rok obrotowy 2025 powstanie), będzie, na potrzeby niniejszej polityki, określana budżetem dywidendowym” – napisano. (PAP Biznes)

mcb/ asa/



Source link

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.