Jarosław Kaczyński i kłótnia o jego wpisy. „Nie jesteśmy idiotami”

0


– Z jednej strony Syryjczycy oczywiście cieszą się z upadku reżimu. Z drugiej, to jest taki cyniczny realizm polityczny, nie zawsze usunięcie dyktatora, przyczynia się do stabilności regionu. Widzieliśmy to w Iraku, podczas arabskiej wiosny. Nie wiemy czego się spodziewać po nowych władzach – wskazał Radosław Fogiel z PiS.

 

– Rodzina Asada rządziła w Syrii od 1971 roku. Można powiedzieć, historycznie rzecz biorąc, w ten sposób kończą prędzej czy później dyktatorzy – dodał Piotr Zgorzelski z PSL.

 

– Dziś to, co najbardziej cieszy, to że w wymiarze geopolitycznym mamy jasny sygnał o słabości Rosji – podkreśliła Małgorzata Paprocka. Szefowa kancelarii prezydenta wskazała też, że zmiana władzy jest nadzieją dla narodu syryjskiego. Wiceminister edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz z Nowej Lewicy stwierdziła też, że nadzieje te muszą wiązać się z tym, że „jeden reżim nie zastąpi drugiego”.

 

ZOBACZ: Polska reaguje na wydarzenia w Syrii. Minister o działaniach wywiadu

 

Michał Wawer z Konfederacji ocenił, że nadzieja zachodnich polityków jest „naiwna”. – Chyba nikt poważnie nie liczy, że Syria stanie się teraz stabilną demokracją – powiedział. Robert Kropiwnicki przypomniał, iż polska ambasada w Syrii apeluje, by na razie nie podróżować do tego kraju.

Prekampania prezydencka. Kłótnia o masło i posty Jarosława Kaczyńskiego

Politycy komentując sobotnie konwencje kandydatów na prezydenta, zwrócili uwagę na debiut prezesa PiS w serwisie X. – Nie wierzymy, że to Jarosław Kaczyński. To pan poseł Fogiel – mówił wiceminister aktywów państwowych Robert Kropiwnicki.

 

– Będzie pan jeszcze dzisiaj to odszczekiwał – odparł Fogiel. – Zapewniam pana, że każde słowo w tweecie pochodzi od Jarosława Kaczyńskiego – dodał polityk PiS. Na to Kropiwnicki dopytywał czy Kaczyński potrafi obsługiwać smartfon.

 

ZOBACZ: Karol Nawrocki w Lublinie: Zasypiam przy Piśmie Świętym

 

– Pan należy do tych ludzi, dla których istotny jest proces, a nie przekaz. Wszyscy wiedzą, że Jarosław Kaczyński używa starego telefonu. Nie jesteśmy idiotami, żeby komuś wmawiać, że prezes sobie kupił smartfona. Istotne jest to, że zdecydował się w ten sposób komunikować i to są jego słowa. Tyle – powiedział Fogiel.

 

Spór dotyczył też cen żywności, w szczególności popularnego ostatnio masła. Rafał Trzaskowski mówił podczas swojej konwencji o 10 zł za kostkę masła i za wysokie ceny obwinił szefa Narodowego Banku Polskiego. – Za inflację odpowiada ekipa PiS-u. Prezes (NBP – red.) Adam Glapiński jest tego współautorem. Narodowy Bank Polski wspierał rząd, kiedy był to rząd pisowski. W momencie kiedy przejęliśmy władzę, to nagle nie obniża stóp procentowych, choć mógłby – komentował Kropiwnicki. Stwierdził też, że obecny rząd „gasi” inflację.

 

WIDEO: „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii”

 

 

– Atak na prezesa Glapińskiego, który zaprezentował Rafał Trzaskowski, jest próbą odwrócenia uwagi. Przepraszam bardzo, to prezes Glapiński ostrzegał rządzących, że jak przywrócą VAT na żywność, to inflacja wystrzeli, że jeżeli zlikwidują tarcze energetyczne, to inflacja wystrzeli – wymieniał w odpowiedzi Fogiel.

Politycy o wojnie polsko-polskiej. „Marzą, żeby trwała”

Bogdan Rymanowski zapytał swoich gości o internetowe odpowiedzi Donalda Tuska i Szymona Hołowni. Marszałek Sejmu podczas swojej konwencji podkreślał, że chce być prezydentem Polski, a nie pół-Polski, a kontrkandydaci reprezentują tylko jeden obóz polityczny. Premier odpisał mu, że ma trzykrotnie mniejsze poparcie niż Trzaskowski.

 

– Szymon Hołownia będzie w czasie kampanii wyborczej starał się pokazać, że możliwe jest łączenie, a nie tylko dzielenie. Wszyscy, którzy mówią o zakończeniu wojny polsko-polskiej marzą, żeby ta wojna trwała. Z tego mają tlen polityczny – komentował Piotr Zgorzelski.

 

ZOBACZ: Donald Tusk ma radę dla Jarosława Kaczyńskiego. „Nie poddawaj się”

 

Kropiwnicki stwierdził natomiast, że Hołownia „niepotrzebnie atakuje naszego kandydata”. – Fogiel odpowiadał, że lider Polski 2050 swoim wystąpieniem „wbił szpilę” Donaldowi Tuskowi.

 

Premier w trakcie swojego wystąpienia na konwencji Trzaskowskiego sugerował, że Karol Nawrocki będzie chciał ułaskawiać przestępców. – Oczekuję, że prezes (IPN – red.) Nawrocki wyjaśni wszystkie wątpliwości wobec jego osoby – zaznaczyła Piechna-Więckiewicz.

 

– Wyjaśnił. Odniósł się do tego wyjaśnił – dodała Paprocka, nawiązując do sprawy Olgierda L.

 

Wcześniejsze odcinku programu możesz zobaczyć tutaj.


jk
/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej



Source link

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.