Satelita Boeinga rozpadł się na orbicie Ziemi. Przysporzy dużo problemów

0

[ad_1]


Satelita Boeinga rozpadł się na orbicie okołoziemskiej, a to może powodować zagrożenie dla innych kosmicznych statków. Dodatkowo niektórzy mieszkańcy Europy, Afryki oraz Azji odczuli problemy z usługami komunikacyjnymi. Wróciły ponadto głosy, by znaleźć sposób na kosmiczne śmieci. – Ich naturalne usunięcie zajmie dziesięciolecia, jeśli nie 100 lat – wylicza ekspert.

Satelita Boeinga, nazwany Intelsat 33e lub IS-33e, stracił zasilanie 19 października z powodu „anomalii”. Amerykańskie Siły Kosmiczne poinformowały, że urządzenie rozpadło się na części. Kosmiczne śmieci, które powstały w wyniku katastrofy, mogą być w przyszłości zagrożeniem dla innych statków kosmicznych.

 

ZOBACZ: Największy polski satelita jest już w kosmosie. Decydujące 24 godziny

 

„Obecnie śledzimy około 20 powiązanych elementów – analiza w toku. S4S (system zajmujący się oceną zagrożeń – przyp. red.) nie zaobserwował żadnych bezpośrednich zagrożeń i kontynuuje przeprowadzanie rutynowych ocen koniunkcji w celu wsparcia bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju domeny kosmicznej” – poinformowała agencja. 

Satelita rozpadł się na orbicie. Jego części dryfują wokół Ziemi

Głos w sprawie zabrała również firma obsługująca satelitę. „Ściśle współpracujemy z Boeingiem, producentem satelitów, aby zaradzić tej sytuacji. Opierając się na dostępnych nam informacjach, uważamy, że jest mało prawdopodobne, aby satelita był możliwy do odzyskania” – napisał Intelsat w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Europejski satelita spadnie na Ziemię. Podano datę

 

– Musimy pamiętać o łagodzeniu długoterminowych skutków pozostawiania śmieci w kosmosie, ponieważ ich naturalne usunięcie zajmie dziesięciolecia, jeśli nie 100 lat, zwłaszcza na większych wysokościach. Ostatnio byliśmy świadkami, jak duże górne stopnie, zwłaszcza z chińskich rakiet, spadają na Ziemię – wskazał w rozmowie z amerykańskim „Newsweekiem” Vishnu Reddy, ekspert ds. obrony planetarnej z University of Arizona.

Kolejne kłopoty z satelitą Boeinga. Inny „zużywał więcej paliwa niż powinien”

IS-33e był geostacjonarnym satelitą komunikacyjnym. Satelity te są szeroko stosowane w usługach telefonicznych, internetowych i komunikacji mobilnej oraz do nadawania sygnałów telewizyjnych i radiowych. Z powodu jego rozpadu problemy z korzystaniem z usług telekomunikacyjnych napotkali klienci z Europy, Afryki i części regionu Azji i Pacyfiku.

 

To nie pierwszy problem związany ze satelitą Boeinga, który na orbitę został wystrzelony w 2016 roku. W sierpniu 2017 roku Intelsat poinformował, że ten bezzałogowy statek kosmiczny zużywał więcej paliwa niż powinien w procesie manewrowania w celu utrzymania pozycji orbitalnej.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

[ad_2]

Source link

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

hentai freeze time hentaisa.com ago hentaifox
marathi sexi women xshaker.net sexy mumbai video
hentai manga collection hentaigallery.org fate gentle order
sexvideomalayalam orgyvids.net sexy videos and movies
kattuvasi sex borwap.pro hot indian pussy
only telugu boothu kathalu crunkmovies.mobi thrisha xnxx
hentai surprised hentaicredo.com juvia lockser hentai
افا ادامز farmsextube.net افلام سكس مترجمه بالعربيه
haku yowane hentai krazyhentai.com free uncensored doujin
vina magdayao teleseryereplayhd.com juanmig bondoc
lion king hentai hentaiheven.net hentai pprn
نيك الكس العربي sexarabporn.net نيك جامد فى الكس
bengali maid sex eromoms.info www.x porn.com
xnn.com milfporntrends.com breezer xnxx
full sex video english tubster.mobi savita bhabhi pdf in hindi