Z piłki do deweloperki. Niskie ceny mieszkań na osiedlu Lewandowskiego

0


2025-01-13 09:55

publikacja
2025-01-13 09:55

Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Osiedle, którego partnerem biznesowym jest Robert Lewandowski, ma powstać w Lesznowoli na południe od granic Warszawy. Okazuje się, że ceny jak na tę część aglomeracji, są przystępne. 

Z piłki do deweloperki. Niskie ceny mieszkań na osiedlu Lewandowskiego
Z piłki do deweloperki. Niskie ceny mieszkań na osiedlu Lewandowskiego
fot. Sergio Ruiz / Imago / Profbud / / imago sport / Forum / Profbud

Osiedle Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich zajmie 12 hektarów po dawnym gospodarstwie ogrodniczym Mysiadło. To dwa kilometry od granic Lasu Kabackiego. Zostanie ono podzielone na trzy części o nazwach: Paryż, Mediolan i Los Angeles, pochodzące oczywiście od miast goszczących u siebie igrzyska olimpijskie. Połączone zostaną aleją z odciskami dłoni polskich mistrzów (podobnej do tej „aktorskiej” w Międzyzdrojach). 

Na „pierwszy ogień” pójdzie budynek Paryż, w którym mieszkania otrzymały zdobywczynie złotego i srebrnych medali igrzysk w Paryżu – Aleksandra Mirosław, Julia Szeremeta, Klaudia Zwolińska oraz Daria Pikulik. Na sześciu piętrach zaprojektowano 285 lokali. Jego otoczenie stylizowane będzie na Pola Elizejskie i francuskie bulwary. Zakończenie pierwszego etapu budowy przewidziane jest na czwarty kwartał 2026 roku. 

fot. Profbud / Profbud

Zgodnie z informacjami, do których dotarł „Fakt”, najmniejsze studio będzie miało powierzchnię 29 metrów kwadratowych. Dostępne metraże to: 38, 45, 66. Największe lokale będą miały powierzchnię 85 metrów kwadratowych. Ceny zaczynają się od 11,5 tys. zł za metr kwadratowy. 

Całe osiedle będzie się charakteryzować dużą liczbą miejsc zachęcających do aktywności fizycznej. Aż jedna czwarta terenu ma pozostać niezabudowana z miejscem na boiska, korty tenisowe, sezonowe lodowisko czy nawet tor do biegania na nartach. Osiedle ma być oplecione symboliczną „milą olimpijską”, czyli trasą biegową z przystankami opisującymi polskich olimpijczyków. 

fot. Profbud / Profbud

Odpowiedzialny za budowę Profbud ma także w planach rozbudowę dróg – chce połączyć osiedle z trasą S7. Deweloper nie zapomina także o komunikacji zbiorowej, łączącej Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich ze stacją kolejową Warszawa Jeziorki. 

To jednak nie wszystko. Deweloper przewiduje inwestycje w edukację. Proponuje m.in. rozbudowę istniejącej szkoły podstawowej, budowę nowej szkoły społecznej oraz przedszkoli i żłobków tak, by zwiększyć liczbę dostępnych miejsc do 2400. – Wiele lat marzyłem o stworzeniu miejsca, gdzie sport, edukacja i wartości olimpijskie są integralną częścią życia. Dzieci i młodzież z całej gminy Lesznowola, będą mogły kształtować tam swoje pasje: w bezpiecznej przestrzeni, która rozwinie je fizycznie i mentalnie. Proponowane przez nas Centrum Sportu to unikat na skalę kraju, a pod kątem liczby kortów tenisowych i do padla, jedno z największych w Europie – zaznacza Paweł Malinowski, prezes Grupy Profbud.

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach „ostatnich stron gazet”. Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:



Source link

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.